2017 GBTC Invitational Top Seeded Sections

GBTC Invitational Indoor Track Meet
Gordon Indoor Track Facility
Harvard University
Sunday, January 22, 2017

Accepted Entries for the Invitational Sections

ChafeX Elite Two-Mile
MEN

Matt Fischer (rabbit, 4:16/mile)
Louis Serafini, The Heartbreakers
Amos Sang, WMDP
John Busque, Manchester Running Company
Andrew Pitts, Henwoods Hounds
Ruben Sanca, Whirlaway RT
Ryan Place, GBTC
Michael Carlone, GBTC
Timothy Gill, WMDP
Dan Vassallo, CMS
Christopher Helminski, unattached
Andrew Chalmers, GBTC
Nate Jenkins, CMS
Brendan Prindiville, BAA
Paul Gennaro, Forest Hills Runners
Brian Amaral, Fitchburg St.
WOMEN
Rosa Moriello, The Heartbreakers
Katie Matthews, BAA
Laura Paulsen, GBTC
Samantha Valentine, Phillips Academy Andover
Karoline Skatteboe, Battle Road TC
Emma Spencer, BAA
Holly Rees, Battle Road TC
Rachel Sorna Schilkowsky, runinrabbit/The Heartbreakers
Rachel Sessa, unattached
Katie Cooper, unattached
Rachel Coogan, BAA
Caitlin Fahey, Battle Road TC
Michaela Jones, unattached
Invitational Mile
MEN

Christian Harrison (rabbit, 2:00/800m)
Guillaume Adam, BAA
Connor Reck, BAA
Ryan Widzgowski, NE Distance
Elliot Lehane, unattached
Dennis Roche, WMDP
Brian Fuller, WMDP
Luke Laverdiere, Yarmouth
Jake Hastings, Fitchburg St.
Atticus Stonestrom, Phillips Exeter
Men’s Mile ALTERNATES:
1) Michael Creedon, GBTC
2) Brad Mish, BAA
3) Nick Poles, Battle Road TC
WOMEN
Samantha Valentine, Phillips Academy Andover
Allison McCabe, GBTC
Laura Morrison, unattached
Danielle Bessette, Battle Road TC
Christine Shaw, Millennium
Gabriella Walsh, Middlesex School
Felicia Bishop, RMHP
Heather Mahoney, Whirlaway RT
Allison Lynch, GBTC
Alli Sibold, Wellesley Wings
Invitational 800
MEN

Aidan Gilbride, Franklin Pierce
Chauncey Beatty, Fitchburg St
Kyle Faddis, unattached
Jarell Forbes, unattached
Martin Gradijan, Franklin Pierce
Adam Bryson, Franklin Pierce
Jake Hastings, Fitchburg St
Kevin Radavich, unattached
Joshua Norris, GBTC
Alex Bonitto, Franklin Pierce
WOMEN
Allison McCabe, GBTC
Anyelina Martinez, Haverhill Elite TC
Anneka Murrin, Yarmouth
Carly Curcuru, Gloucester
Alli Sibold, Wellesley Wings
Margaret Coogan, Phillips Exeter
Katherine Stanwood, unattached
Emma Forde, Wellesley Wings
Laura Wiatt, Forest Hills Runners
Amelia Walters, Haverhill Elite TC
Alix Pettinella, Battle Road TC